İptal – İade Şartlar

İade Koşullarınız Nelerdir?

İade  işleminizin yapılabilmesi için ürünlerin kullanılmamış, etiketinin koparılmamış, tadilat görmemiş ve satılabilirlik özelliğinin kaybedilmemiş olması gerekmektedir. 


Ürünlerin, siparişinizle birlikte gönderilen E-Arşiv faturası ile gönderilmesi ve fatura üzerindeki ilgili alanların doldurulmuş olması gerekmektedir.

İade süremiz 14 gündür. Bu süreyi aşan durumlarda iade talepleriniz işleme alınmayacaktır.
Satın alınan ürünlerde sadece iade yapılabilir, değişim vardır. İade sürecinde kargo ücreti müşterinin alacağından düşürülüp ürün iadesi yapılmaktadır.


Ürün İade Aşamaları Nelerdir?

İade işlemlerinizin başlatılabilmesi için siparişinizle birlikte gönderilen

E-Arşiv faturanızın üzerinde yer alan İade  bölümünün eksiksiz bir şekilde doldurulup, tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir.

İade  ürünlerinizi zincirmoda.com üzerinden üyelik bilgileriniz ile giriş sağlayıp iade talebi açarak iade sürecini başlatabilirsiniz.Üyeliksiz alışverişler için iade ürünlerde 0850 309 39 97 no’lu müşteri hizmetlerini arayarak temsilcimizden destek alabilirsiniz.İade ürününüzün bize ulaşmasını takiben, yetkililerimizce yapılacak incelemelerin ardından kullanımdan kaynaklanan bir hata tespit edilmediği takdirde, ürün bedeli finans ekibimiz tarafından hesabınıza veya kartınıza iade edilecektir.

*Teslim alındıktan sonraki 14 gün içerisinde bilgi verilmeyen ya da satılabililirliği bozulan ürünler, zincirmoda.com tarafından iade alınmayacaktır.


 Zincirmoda.com Üzerinden Satın Alınan Ürünlerin İade Süresi Kaç Gündür?

Zincirmoda.com üzerinden satın aldığınız ürünleri, Mesafeli Satış Sözleşmesi gereğince teslim tarihinden itibaren ondört (14) gün içerisinde  iade edebilirsiniz. 

Kusurlu ürünlerin iade süresi 30 gündür.

Bu süreyi aşan durumlarda iade talepleriniz işleme alınmayacaktır

 

Neden Sadece İlk 14 Gün İçinde İade Kabul Ediliyor?

Tüketici Kanunu’nda yer alan Sebep Göstermeden Cayma Hakkı, ürünü teslim aldığınız tarihten sonraki ilk 14 günlük süreyi içeriyor. Satın almış olduğunuz ürünü bu süre içerisinde  iade edebilirsiniz.

Ürünü herhangi bir üretim hatasından dolayı iade etmek istediğinizde ise iade süresi 30 gündür. 

Ürün/Ürünler 14 iş günü içerisinde iade edilebilir/değiştirilebilir. Değişim sadece yurtiçi siparişlerde yapılabilmektedir. Uluslararası siparişlerde

değişim ancak sipariş veren müşteri vergi, kargo ücreti, vb. tüm ekstra ücretleri ödemeyi kabul ettiği takdirde yapılabilmektedir.

Bir ürünün iade veya değişim için uygun olabilmesi için ürünün kullanılmamış ve teslim alındığındaki halinde olması gerekmektedir. Ürün orijinal kutusunda/ambalajında olmalıdır. Kutu/ambalaj hasarsız olmalıdır.

Eğer bir ürün iade/değişime uygunsa, müşterinin müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek yada [email protected] adresine e-mail göndererek talebini bildirmesi gerekmektedir.

Müşteri, faturanın arka yüzünde bulunan iade/değişim formunu eksiksiz doldurmalıdır ve ürünü faturasıyla birlikte aşağıda bulunan adrese göndermelidir.

Mehmet Nesih Özmen Mah. Pelit Sok. No:24 Güngören Merter / İstanbul - TÜRKİYE"

Ürün, iade/değişim adresine vardıktan hemen sonra Kalite Kontrol Departmanı çalışanlarımız tarafından incelenecektir.

İade/değişim onaylandığı takdirde, iade tutarı onaydan sonraki 5 iş günü içerisinde ödeme metoduna iade edilecektir. Eğer varsa; yasal harçlar, vergiler, vb. masraflar iade tutarından düşülecektir.

Banka transferi Havale / EFT ile ödeme yapan müşterilerin iade tutarlarını alabilmeleri için, iade/değişim formuna banka hesabı bilgilerini eklemeleri gerekmektedir.

Sipariş sadece sipariş durumunun KARGOYA VERİLDİ olmadığı durumlarda ücretsiz olarak iptal edilebilir.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR